Baby Botoks Nedir?

Günümüz estetik uygulamalarında botoks dendiği zaman toplum tarafından akla ilk gelen uygulama sonrası mimiksiz bir yüz ifadesi ve donuk bir görünüm olmaktadır. Bu görüş haksız da sayılmamaktadır. Botoks uygulamaları ilk çıktığı dönemde yapılan ilk uygulamalarda botoks dozunun kişiye göre düzenlenememesi ve çok yüksek seviyelerde verilmesi sonucu fazla donuk yüz ifadesi belki bu tarz düşüncelere yol açmıştır.  Bu da insanların zihinlerinde botoks uygulamasının doğal görünümden oldukça uzak, anormal yüz ifade ve mimiklerine neden olan bir uygulama olarak kalmasına sebep olmuştur.

Son yıllarda tıp ve teknoloji alanında gelişen yöntemler sayesinde artık botoks ile doğal sonuçlar almak mümkün olmaktadır. Baby botoks ile kırışıklar azalırken yüz ifade ve mimiklerde donuk bir görünüm olmamaktadır. Baby botoks; botulinum A toksininin minimal dozları kullanılarak yüz bölgesinde kırışık giderme, önleme, kasın gevşemesini sağlayan fakat yüz ifadeleri, hareketleri ve mimikleri koruyan ameliyatsız bir estetik uygulama şeklidir. Genellikle mimiklerde belirgin değişikliğe yol açmadığından oyuncu veya sanatçılar tarafından çok tercih edildiği için oyuncu botoksu olarak da bilinmektedir.

Baby Botoks Nasıl Yapılır?

Mimik ve yüz ifadesini kaybetmeyeceğiniz baby botoks uygulaması; çok daha az dozda botoks maddesinin (Botulinum toksini A) enjeksiyonu ile yapılmakta; bununla birlikte yüz kasları doğal olarak hareketini yapmaya devam etmektedir. Ciltteki kırışıklıklar da azalırken mimikler kaybolmamaktadır. Hekimin ayrıntılı muayenesi sonucu kişiye göre planlama yapılarak; çok az miktarda uygulanarak bölgesel kırışıklıkları açar, kasları gevşetir ve sinir kasılmalarını azaltır. Oyuncu botoksu olarak da bilinen bu botoks çeşidi; ortalama olarak 15-20 dakika sürmektedir. Uygulama sonrası etki ise genellikle 1-2 gün sonra ortaya çıkmaktadır.

vasfi-celik-baby-botoks

Baby Botoks Nerelere Uygulanabilir?

Baby botoks yüz bölgesinde alın, kaz ayakları ve kızma çizgilerine uygulanabilmekte; fakat bu bölgelerde oluşan kırışıklıklarda doğal bir hafifleme sağlamaktadır. Uygulama sonrası daha parlak, dinç ve fresh bir görünüm sağlanmaktadır.

Baby Botoks Uygulamasını Kimler Tercih Etmelidir?

Baby botoks genellikle yüz bölgesinin üst bölümünde göz çevresi, alın ve kaş arasında ince kırışıklıkları olup bunların hafiflemesini isteyen fakat aynı zamanda hiç bir mimik ve yüz ifadesi kaybı istemeyen, tamamıyla doğal bir görünümü hedefleyen kişiler baby botoksu tercih edebilirler. Günümüzde Baby botoks özelikle sinema, tiyatro ve dizi oyuncuları arasında yüz ifadesi ve mimikleri değiştirmeden doğal bir estetik görünüm elde edildiğinden dolayı oldukça popüler bir uygulama haline gelmiştir.

Baby Botoks ve Klasik Botoksun Aralarındaki Fark Nedir?

Klasik botoks ve baby botoksu birbirinden farklı kılan en önemli unsur sonuçları ve kalıcılığıdır. Baby botoks uygulamasında; klasik botoksa göre kaslarda tam bir bloklanma gerçekleştirilmediğinden, etkisi klasik botoksa göre ortalama 1 ay önce bitmektedir. Yani Baby botoks klasik botoksa göre daha sık yenilenmesi gereken bir uygulamadır. Her iki uygulama da yüze daha genç ve ferah bir görünüm vererek yüz bölgesinde parlak bir ifade sağlamakta; fakat Klasik botoksta mimikler tamamen bloklandığı için yüz ifadesi ve mimiklerin hareketleri Baby botoksa göre çok daha fazla kısıtlanmaktadır. Ancak bu faktörlerin yanı sıra klasik botoksta gençleşme çok daha fazla olmakta; alın germe etkisi, badem göz ve kaş kaldırma etkileri klasik botoks uygulamasında çok daha belirgin olmaktadır. Sonuç olarak Baby botoks çok daha doğal bir görünüm sağlarken, etki itibariyle klasik botoks çok daha güçlü sonuçlar sergilemektedir.

Baby Botoksun Kalıcığı Ne Kadar Olmaktadır?

Genel anlamda estetik veya tedavi amaçlı yapılan hiçbir botoks uygulaması kalıcı değildir. Uygulanan her botoks uygulamasının belli zaman aralıklarında tekrar yapılması gerekmektedir. İlk uygulamalarda Botoks maddesinin ilaç prospektüslerinde, 6 ayda 1 defa olmak üzere yenilenme önerisi bulunurken; son yıllarda kullanılan ürünlerde bu uygulama zamanı 4 ayda 1’e düşürülmüştür. Tüm bunların yanı sıra botoks uygulamasının etkisi bireyden bireye değişiklik göstermekte; yaş, genetik ve fizyolojik özellikler, metabolizma hızı ve günlük yaşam, beslenme ve spor gibi faktörlerin etkisi uygulamanın tekrarlanmasında önemli olmaktadır.

Baby Botoks Kimlere Yapılabilmektedir?

Baby botoks uygulaması 18 yaşını geçmiş, hekim tarafından ayrıntılı muayene sonrası uygulama için herhangi bir sağlık problemi bulunmayan bireylere yapılabilmekte fakat hamilelere ve emziren annelere ve botoks uygulamasına engel bir sağlık problemi bulunan bireylere yapılmamaktadır.

Baby Botoksun Avantajları Nelerdir?

Baby botoks genel anlam itibariyle karakteristik yüz ifade ve mimiklerini koruyan bir uygulama olmakla birlikte hızlı, kolay ve güvenli bir uygulama demektir. Ayrıca estetik bir uygulama olarak cerrahi müdahale gerektirmez ve ince uçlu enjektörler ile yapılan, kolay bir uygulamadır. İşlem 10-15 dakika gibi kısa sürelerde yapılırken; verilen botoks maddesi sadece enjeksiyonun yapıldığı bölgeyi etkilemekte bundan dolayı herhangi bir yan etkisi genellikle olmamaktadır. Uygulandığı bölgede iz olmaz, kişi sosyal ve günlük yaşamına aynı gün içerisinde devam edebilmektedir.

Baby Botoks Uygulaması Yapıldıktan Ne Kadar Süre Sonra Etki Göstermeye Başlar?

Baby Botoks uygulaması yapıldıktan 1-2gün sonra ilk etkisini göstermeye başlar fakat maksimum etki 10-14 günde belirgin şekilde görülür.

Baby Botoks Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Baby botox uygulaması sonrasında ilk 24 saat önemli olmakta; uygulamanın hemen sonrasındaki saatlerde hamam ve sauna gibi sıcaklık derecesinin yüksek olduğu ortamlara girilmemeli ayrıca ilk gün banyo yapılmaması gerekmektedir. Ayrıca Baby Botoks sonrası ilacın enjekte edildiği bölgeden başka yerlere yayılmaması için özellikle yüz bölgesine sürekli dokunulmamalı ve ovalanmamalı; masaj da yaptırılmamalıdır.

Baby Botoks Güvenli Bir Uygulama mıdır?

Baby botox uygulaması, uzman ve deneyimli bir hekim tarafından uygun bir klinik ortamında yapıldığı takdirde oldukça güvenli bir uygulamadır. Genel olarak Baby botoksu dahil tüm botoks uygulamalarında kullanılan Botoks maddesi FDA (Amerikan İlaç Dairesi) onayı almış olup; hem estetik hem de tıbbi tedavilerde uzun yıllardır güvenle güvenle kullanılabilmektedir.

Baby Botoks Fiyatları

Baby Botoks uygulama fiyatları; botoksun miktarına, kaç bölgeye uygulandığına ve uygulamanın yapıldığı botoks malzemesinin kalitesine bağlı olarak bireyden bireye farklılık göstermektedir. Kliniğimizi arayıp ya da ziyaret edip ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.