plastik-cerrahi-brezilya-poposu-estetigi

Brezilya Poposu Estetiği (Brazilian Butt Lift) Nedir?

“Brezilya Poposu Estetiği (BBL)” veya “Brezilya Kalçası Estetiği” olarak adlandırılan uygulama ile kişinin daha dolgun, daha yuvarlak bir kalça görünümüne sahip olabilmesi amaçlanmaktadır. Bu yöntem sayesinde, kişinin kendi yağ dokuları lipoosuction tekniği ile alınarak popo bölgesine enjekte edilmektedir. Böylelikle kişinin hem bel bölgesinde incelme sağlanır hem de daha iyi bir kalça görünümü elde edilir.

Brezilya Poposu Estetiği (Brezilian Butt Lift) İçin Uygun Bir Aday mısınız?

Düz, basık ve küçük kalçaya sahip bireyler brazilian butt lift operasyonu için en uygun adaylardır. Bunun yanı sıra, brezilya poposu estetiği yaptırmak isteyen adayların yeterli bölgesel yağlarının olması şarttır. Tüm bunların yanında, kişinin yeterli cilt elastikiyetine sahip olması ve popo sarkmasının mevcut olmaması gerekmektedir. Brazilian Butt Lift operasyonu erkek ve kadın bireylerin her ikisine de uygulanabilmektedir.

 

Brezilya Poposu Estetiğinin (Brezilian Butt Lift) Faydaları Nelerdir?

  • Vücudun alt kısımlarının daha dolgun görünebilmesini sağlar.
  • Vücudun diğer bölgelerindeki yağların azalmasına yardımcı olur ve bu sayede daha iyi bir görünüm elde edebilmenizi sağlar.
  • Güzel bir vücut görünümü elde edebilmeniz sayesinde, kişinin giydiği kıyafetlerin üzerine daha iyi oturmasını ve estetik açıdan daha hoş bir görünüme sahip olabilmesini sağlar.
  • Üst ve alt vücut arasındaki dengenin oluşmasını sağlar.

 

Ameliyat Süreci

Brezilya poposu estetiği ameliyatı 3 temel adımdan oluşmaktadır. İlk olarak kişinin belirlenen bölgesinden liposuction uygulaması yardımıyla yağ çekilmektedir. İkinci olarak çekilen bölgesel yağlar saflaştırılır ve transfer için hazır duruma getirilir. Son olarak ise transfere hazır olan yağ dokuları, belirlenen noktalara enjekte edilir. Enjekte edilen yağların bir kısmı ilk aşamada eriyebilmektedir. Bu nedenle ihtiyaç durumunda uygulamadan en erken 6 ay sonra yeniden yağ enjektesi yapılabilmektedir.

Ameliyat, hastane koşullarında ve ameliyathanede yapılır. Genel anestezi altında gerçekleştirilen ameliyat, ağrısız bir şekilde tamamlanmaktadır. Ameliyat yaklaşık 3 ila 5 saat arasında sürmektedir. Ameliyatın genişliğine bağlı olarak 1 veya 2 gece sonra hastaneden çıkabilmek mümkündür.

 

Ameliyat Sonrası Süreç

Ameliyat sonrası kişide çok düşük bir düzeyde ağrı oluşmakla beraber oluşan bu ağrıların ağrıkesiciler ile rahatlıkla giderilebilmesi mümkündür. Operasyon geçiren hastanın, ameliyat tarihinden sonraki en az 2 haftalık süreçte doğrudan kalçasının üzerine oturulmaması ve sırt üstü uzanmaması gerekmektedir. Daha sonra, uzman hekimin uygun görmesi halinde simit biçimindeki yastıklar ile oturulabilmesi mümkün olabilmektedir.  Ameliyat tarihinden sonraki 6.haftadan itibaren ise kişinin normal bir şekilde oturabilmesi mümkün olmaktadır.

 

Ameliyat Sonucu Kalıcı mıdır?

Ameliyat sonucu istenilen görünüm 6 ay gibi bir süre zarfının sonunda ortaya çıkabilecektir. Brazilian Butt Lift işlemi sonucu kalçaya transfer edilen ve erimeyen yağ hücreleri uzun yıllar aynı şekilde kalabilmektedir. Ancak çok fazla kilo alınması veya verilmesi durumunda kalça görünümü etkilenebileceğinden, kişinin kilo kontrolünü sağlaması büyük önem arz etmektedir.