fransız ip askısı yan profil kadın yüzü

 

Fransız İp Askısı (Spring Thread) Nedir?

Ameliyatsız bir yüz germe – yüz askılama işlemi olan Fransız ip askısı yöntemi Fransa’da geliştirilen, içi polyester dışı silikon malzemeden yapılmış esnek iplerle cildin gerdirilmesi işlemidir.

Fransız İp Askısı (Spring Thread) için uygun bir aday mısınız?

Fransız Askı yöntemi yüz hatlarından memnun olmayan, cilt yüzeyinde sarkma ve kırışma meydana gelmiş kişilerde kullanıldığı gibi kısmi yüz felci geçiren hastalarda da kullanılabilen tedavi edici bir yöntemdir. Bu nedenle sarkma veya kırışma nedeniyle yüz hatlarından memnun olmayan kişilerin bu işlem için uygun bir aday olabileceği rahatlıkla söylenebilecektir. Kullanılan ürünün biyolojik anlamda insan vücuduna uyumlu olması sebebi ile uzun yıllar cilt altında kalması mümkündür.

 

Hangi bölgelere fransız ip askısı uygulanabilir?

Yanak, elmacık kemikleri, çene altı, yüzün oval bölümleri, kaş ve boyun bölgelerine Fransız ip askısı tedavisi uygulanabilmektedir.

 

Tedavi Sonrası Süreç

Askılama işlemi yapılan kişi 24 saat içinde de günlük hayatına geri dönebilir. İşlem sonrası hafif morluk, şişlik, ağrı olabilir. Buz kompresi yapılarak ve basit ağrı kesiciler kullanılarak bu durum giderilir. İlk 7 -10 gün ağız çok açılmamalı, aşırı mimik yapılmamalıdır. İşlemi takip eden 3 hafta boyunca yüz üstü yatılmamalı, yüz ovuşturulmamalıdır. Tam etkisi; işlemden sonra 2 ile 3 ay sonrasında olur. Yapılan askılama yöntemi sarkmaların gitmesi ve oluşan kırışıklıkların azalmasına sorunlarına bir tedavi çözümü olmaktadır. Ancak yaşlanma eylemi doğal olan ve bedenimizin verdiği bir tepki olduğu için yaşlanmayı tamamen durdurma gibi bir özellik taşımaz.

 

Yapılan askılama ile yüz gerdirilir ve sarkan bölgeler toparlanır. Fransız askılama tekniği uygulandıktan sonra cilde kazandırılan gençleşme anında fark edilebilmektedir. Ancak iplerin cilt ile %90 oranında tamamen bütünleşmesi 1 haftayı, iplerin yüz ile entegre çalışması ortalama 2-3 ayı almaktadır.

 

Fransız ip askısı (Spring Thread) tedavisinin avantajları nelerdir?

Askılar mimik hareketleri ile uyumlu, doğal görüntüyü bozmadan ve dışarıdan bir gözün fark edemeyeceği şekilde uygulandığı için, derinleşmiş çizgileri açar ve sarkmaları toparlar. Kişinin kendini mutsuz etmesine sebep olan görüntüyü ortadan kaldırır. Dikişsiz, acısız ve konforlu bir şekilde lokal anestezi ile uygulandığından, hastanede yatmanız gerekmez, sosyal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz. Enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır.

 

Tüm bunlara ek olarak süspansiyon etkisi sayesinde yukarıya doğru bir kuvvet uygulayarak yer çekimi nedeniyle oluşmuş sarkmalarda son derece etkilidir.