Bacak inceltme estetiği nedir?

Üst bacak ya da alt bacak eritme amacıyla yapılan yoğun spor ve diyet programlarına direnen bölgesel bacak yağları, liposuction yöntemi ile estetik olarak tedavi edilebilir. Bacak inceltme amacıyla uygulanan liposuction, yağ birikimi olan problem bölgesine göre alt bacak ya da üst bacak inceltme amacıyla yapılabilir.

bacak inceltme estetiği kadın bacağı

Bacak inceltme estetiği için uygun bir aday mısınız?

Bacak inceltme estetiği, kalın bacaklara sahip ve bu durumdan muzdarip olan 18 yaşın üzerindeki her bireye yapılabilmektedir. Özellikle de kalın bacakların varlığından dolayı yürüme bozukluklarına sahip olan kişiler bu operasyon için uygun birer aday konumundadırlar. Ancak her operasyonda olduğu gibi bacak inceltme estetiğine kişinin uygun olmayacağı kanısına cerrah ile hasta arasında yapılacak muayeneden sonra en sağlıklı bir biçimde karar verilebilmesi mümkündür.

Ameliyat Öncesi Süreç

Ameliyat sonrası iyileşme sürecinin hızlandırılması ve ameliyat risklerinin minimuma indirgenmesi açısından diğer tüm ameliyatlarda olduğu gibi ameliyat tarihinden en geç 3 hafta öncesinde alkol ve sigara kullanımı sonlandırılmalıdır. Ameliyat öncesinde yine kan sulandırıcı ilaç ve aspirin kullanımının sonlandırılması gerekmektedir.

Ameliyat Süreci

Liposuction uygulanması planlanan bölgeler işlemin doğru yerlere yapılabilmesi için öncesinde işaretlenir. Daha sonra, ilgili alanlara yağları çözen ve aynı zamanda bölgesel uyuşma da sağlayan lokal anestezik içeren bir çözelti enjekte edilir.

 

Liposuction(Vaser, Lazer, Lipomatik) ile bacak estetiği ameliyatında önce yağ dokusu özel bir frekanstaki ses dalgaları ile sıvı hale getirilir ve sonrasında sıvı hale gelmiş olan yağ dokusu çok ince kanüller ile ortamdan uzaklaştırılır. Burada önemli olan husus tüm bu işlemler sırasında çevre doku damar ve lenf kanalları maksimum ölçüde korunduğundan ödemin daha az, iyileşmenin daha hızlı olması beklenir.

Ameliyat Sonrası Süreç

Vaser Liposuction ile bacak inceltme ameliyatı sonrası hızlı bir iyileşme süreci gerçekleşmektedir. İlk birkaç hafta bacakta oluşan ödem hızla çözülür. Bacak inceltme ameliyatı sonrası (bacak estetiği ameliyatı sonrası) yaklaşık 3 hafta kadar tayt şeklinde bir korse giyilmesi önerilir. Bu korse ödemi sınırlandırmak ve bacakların hızla şekillenmesine katkıda bulunmak amacı ile kullanılır. Bacak inceltme ameliyatı sonrasında yaklaşık 7-10 gün sonra masa başı işlere dönülebilmesi mümkündür.