Hakkımda

vasfi-celik-hakkimda-ust-foto

Op. Dr. Vasfi ÇELİK

Dr.Vasfi ÇELİK 2007 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tamamlayarak lisans diplomasını aldı. Lisans eğitimini tamamlamasının ardından girmiş olduğu Tıpta Uzmanlık Sınavı sonucunda Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yer alan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi branşında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Bu süreçte uzmanlık alanındaki güncel gelişmeleri yakından takip eden Dr.ÇELİK, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen birçok kongre ve seminere katılım gösterdi.

Uzmanlık sürecinde birlikte çalışma şansı elde ettiği Prof. Dr. Ferit DEMİRKAN ile 2011 yılında Fulya Acıbadem Hastanesi’nde yeniden bir araya gelerek ortak çalışmalar yürüttü. 2014 yılında plateletten zengin plazmanın temporomandibular eklem kıkırdak defektine etkilerinin araştırılması konusunda hazırlamış olduğu uzmanlık tezini başarıyla savunmasının ardından Uzman Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah unvanına hak kazandı. Uzman Cerrah unvanına hak kazanmasının ardından mecburi hizmet yükümlülüğü kapsamında Aksaray Devlet Hastanesi ile Mersin Şehir Hastanesi’nde görev yaptı.

2017 yılında Mersin Şehir Hastanesi’ndeki görevinden istifa eden Dr. ÇELİK, Mersin ilinde Op. Dr. Vasfi Çelik Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğini kurdu. Halihazırda da Op. Dr. Vasfi Çelik Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde mesleki faaliyetlerini icra eden ve sağlık turizmi de gerçekleştiren Dr. ÇELİK, yurt içi hastalarının yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok hasta kabul etmeye devam etmektedir.